Zahraniční časopisy s TV programemPokud jsme opravdu velcí fanoušci televize a sledujeme hodně např. satelitní vysílání, mohly by nás zaujmout i některé zahraniční časopisy, které se specializují na TV program. V České republice jsou běžně k dostání především některé německé magazíny – konkrétně se pak jedná o časopisy TV Today a TV Spielfilm. Nejsou sice nejlevnější a jejich cena je v přepočtu něco kolem 100 Kč, ale nabízejí nesrovnatelně lepší a kvalitněji zpracovaný TV program než české magazíny. Co se týká konkrétního obsahu, tak protože se jedná o německé časopisy, najdeme zde především TV program německých televizních kanálů. Oba časopisy jsou si hodně podobné a nejsou mezi nimi žádné zásadní rozdíly – oba vycházejí jako čtrnáctideníky, nabízejí programy všech hlavních německých stanic a hodně prostoru u televizních tipů věnují zejména filmům. Kromě TV programu v nich najdeme i další zajímavé čtení a tak pro ty, kteří umí alespoň trochu německy a televize patří mezi jejich koníčky jsou oba tyto časopisy zajímavou alternativou. Pokud si některý z těchto časopisů koupíte nebo jen prolistujete, možná vás napadne že je škoda, že podobný televizní časopis nevychází i v České republice s programem českých televizních stanic. Je to určitě škoda, zvláště když ještě před několika lety takový televizní časopis existoval. Jmenoval se TV Duel a jednalo se o první český TV věstník, který se podobal těmto německým časopisům. TV Duel byl bezkonkurenčně nejlepším programovým časopisem, který u nás kdy vycházel, bohužel ale jeho vydávání bylo ukončeno a tak se čeští diváci musí spokojit se současnou nabídkou.

ČT24 živě je velice zajímavé.

TV program na internetu

Časopisů s TV programem je na novinových stáncích spousta, ale žádný z nich nepřináší program všech televizních stanic, které je u nás možné sledovat, a to ani těch českých. V každém z těchto magazínů vždy nějaký program chybí, nehledě na to, že časopisy nejsou nafukovací a tak se do nich vejde jen omezené množství informací k jednotlivým pořadům. Pokud máme doma připojení na internet a chceme se podívat na skutečně podrobný TV program všech dostupných televizních stanic, můžeme si tyto programy najít na internetu. Stránek s TV programem je velké množství, představíme si ty nejlepší z nich. Největší, nejlepší a nejobsáhlejší českou webovou stránku s televizním programem najdeme na adrese http://tv.sms.cz/. Web obsahuje TV program neuvěřitelných 515 stanic a pravidelně jsou do něj přidávány nové a nové TV programy nejen v českém jazyce, ale i z ostatních zemí. TV program na této stránce je velmi přehledný, obsahuje všechny dostupné české i slovenské televizní kanály, které je u nás možné sledovat a k jednotlivým pořadům přináší i podrobné vyčerpávající informace, které nenajdeme v žádném časopise. Výhodou tohoto TV programu je kromě množství jednotlivých stanic také spousta užitečných funkcí. Kromě samozřejmých věcí, jako je možnost nastavení oblíbených televizních kanálů nabízí tyto stránky také bohatý videoarchiv televizních pořadů několika českých i slovenských stanic, možnost hodnocení a komentování pořadů atd.

Další dobře zpracovanou internetovou stránkou s TV programem je http://tvprogram.idnes.cz/. Najdeme zde přehledný televizní program více než stovky televizních kanálů všech žánrů. Kromě českých a slovenských stanic je zde i několik vybraných německých a anglických. TV program si můžeme sami nastavit a vybrat si pouze některé televizní kanály, které nás zajímají, zvýraznit pořady konkrétního žánru, nebo vyhledávat v programu zadáním názvu pořadu. Zajímavě zpracovaný TV program přinášejí stránky na adrese http://tvprogram.centrum.cz/. Kromě klasického sloupcového televizního programu, na který je většina lidí zvyklých, si můžeme snadno jedním kliknutím přepnout na zobrazení programu v řádkové formě. Samozřejmostí je pak nastavení námi vybraných televizních kanálů, které si můžeme uspořádat třeba podle toho, jak je máme poskládané i v televizi. Vlastní TV program nabízí také velký český portál Seznam. TV program od Seznamu je k dispozici pod odkazem http://tv.seznam.cz/ a přináší televizní program více než 70 televizních kanálů všech žánrů. I zde si můžeme vybrat mezi klasickým sloupcovým nebo méně tradičním řádkovým zobrazením programu a vybrat si pouze ty kanály, které nás zajímají. Posledním TV program na internetu který si představíme je http://tv.programek.cz/, na kterém je program cca 60 televizních stanic. V případě registrace můžeme využít i funkce Hlídač programů, který nám pošle upozornění na začátek pořadu, který jsme si vybrali. Speciálně pro mobilní telefony je pak upravená verze TV programu na stránce http://m.programek.cz/.

TV program pro mobilní telefony

Program televizních kanálů si můžeme přečíst i v mobilních telefonech. Kromě výše zmíněných internetových stránek ale bude pohodlnější stáhnout si některou z mnoha aplikací, které TV program do mobilu přinášejí. Které aplikace s televizním programem patří k těm nejlepším a nejstahovanějším? Nejoblíbenějším a nejstahovanějším českým TV programem do chytrých mobilních telefonů je jednoznačně Tiviko, který je k dispozici jak pro mobily s operačním systémem Android, tak pro mobily s iOs nebo Windows Phone. Tento TV program obsahuje více než tisíc televizních kanálů z celého světa a je tak oblíbený nejen v České republice, ale i v mnoha dalších zemích. Kromě českých a slovenských televizí zde najdeme také TV program stanic z USA, Německa, Rakouska, Francie, Polska, Itálie, Velké Británie a Švédska. Aplikace umožňuje nastavit si oblíbené TV kanály, rychlé odkazy na TV stanice přímo na ploše mobilního telefonu, propojení s ČSFD a spoustu dalších funkcí. Kromě základní verze, která je k dispozici zdarma si mohou zájemci stáhnout i placenou verzi, která obsahuje další funkce, jako např. widget atd. Novinkou v aplikaci je pak klient služby Topfun. Tiviko program je i na internetu na stránce http://www.tiviko.com. Dalším velmi dobře zpracovaným TV programem pro mobilní telefony je aplikace Fdb.cz. Ta je k dispozici hned pro šest operačních systémů – kromě Androidu, iOs a Windows Phone si ji do svého přístroje mohou stáhnout i majitelé mobilů se Symbianem, MeeGo a Blackberry 10. Kromě přehledného TV programu více než stovky televizních kanálů aplikace obsahuje také program více než 300 českých kin, informace o filmech, profily herců, hodnocení a komentáře k jednotlivým filmům a spoustu dalších funkcí. Aplikace Fdb.cz je ke stažení zdarma a nově obsahuje i TV widget (pro novější verze Androidu).

TV program přímo v televizi – EPG

Televizní program najdeme na internetu, v mobilech, na stránkách časopisů, novin atd. ale nejjednodušší a nejrychlejší způsob jak se podívat na aktuální TV program je pomocí EPG neboli elektronického programového průvodce. V minulosti jeho roli suplovaly hlavně televizní časopisy, ale dnes, kdy už každý musí mít novou televizi nebo set-top-box aby mohl přijímat digitální vysílání, se EPG stalo samozřejmou součástí života lidí. Kvalita elektronického programového průvodce závisí na konkrétním typu televizoru nebo set top boxu ale prakticky vždy v něm najdeme informace o aktuálním a následujícím pořadu, program stanice na celý den nebo TV program na další dny. EPG je součástí i těch nejlevnějších set-top-boxů a tak každý má možnost podívat se na TV program přímo ve svojí televizi. Obsah elektronického programového průvodce pak závisí na jednotlivých stanicích, ale většinou v něm najdeme docela podrobné informace o právě běžících pořadech nebo filmech. Ovládání EPG je obvykle velmi jednoduché a na své televizi si ho můžeme zobrazit stisknutím jediného tlačítka na dálkovém ovladači.


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!