TV program


S TV programem českých a zahraničních televizních kanálů se dnes můžeme setkat na mnoha místech. V prvé řadě najdeme TV program přímo v našich televizorech a to ve formě EPG – elektronického programového průvodce. Další možností, kde si můžeme přečíst aktuální TV program, jsou stránky novin nebo časopisů. Pro ty, co chtějí co nejpodrobnější TV program jsou pak určené specializované programové časopisy, jejichž hlavním obsahem je právě TV program a vše, co se týká televizního vysílání. Televizní program si můžeme stáhnout také do svých mobilních telefonů, pro které existují speciální aplikace. A konečně posledním místem, kde najdeme TV program, je internet, kde si můžeme prohlédnout televizní programy stovek a tisíců televizních stanic z celého světa a přečíst si k jednotlivým pořadům bližší informace. Možností, jak zjistit aktuální TV program je tedy spousta a každý si může vybrat tu, která mu nejvíce vyhovuje.

ČT24 živě je velice zajímavé.

TV program v novinách

Aktuální televizní program na právě probíhající den běžně najdeme na stránkách většiny českých novin. Televizní program v novinách není tolik obsáhlý a podrobný jako ve specializovaných časopisech, a zabírá obvykle maximálně jednu stranu novin. I množství televizních kanálů je zde menší, většinou je to kolem dvaceti stanic, mezi kterými nikdy nechybí základní celoplošné kanály jako je ČT1, ČT2, Nova, iPrima atd. plus několik dalších nejsledovanějších programů.

TV program v časopisech

S televizním programem se můžeme setkat také na stránkách některých časopisů. Stejně jako u novin, i zde platí, že TV program u těchto časopisů není tak obsáhlý jako u samostatných televizních věstníků, které se zaměřují výhradně na televizní vysílání. Většinou najdeme v časopisech TV program pouze několika základních televizních kanálů.

Samostatné časopisy s TV programem

Pokud dáváme přednost tištěnému TV programu a chceme ho podrobnější, než je v novinách, můžeme si vybrat některý ze specializovaných televizních časopisů, jejichž hlavním obsahem je televizní program. V minulosti byly tyto časopisy hodně oblíbené, dnes už ale jejich prodejnost klesá. Je to dané dvěma důvody – za prvé se masivně rozšířil internet, na kterém najdeme TV program prakticky všech televizních programů z celého světa a s mnohem podrobnějším obsahem než je tomu u novin a časopisů. Druhým důvodem je pak elektronický programový průvodce. Díky tomu, že v České republice už skončilo analogové vysílání, tak všichni, kteří měli staré typy televizorů a neměli set-top-box si museli koupit buď novou televizi s DVB-T tunerem nebo alespoň nový set-top-box. Elektronický programový průvodce je základní funkcí všech nových televizních přijímačů i set-top-boxů a tak spousta lidí už TV časopisy nepotřebuje. Přesto však mnoho lidí upřednostňuje TV program v tištěné podobě a tak si představíme některé nejznámější televizní časopisy, které u nás vycházejí.

Jedním z nejznámějších časopisů s TV programem, který u nás vychází už několik desítek let a má tedy silnou tradici, je Týdeník Televize. Mnozí čtenáři jsou tomuto tradičnímu časopisu věrní už mnoho let, někteří už od doby, kdy vycházel ještě v černobílé podobě. Postupem času se Týdeník Televize změnil, stal se z něho moderní magazín a i dnes přes silnou konkurenci patří v kategorii televizních časopisů k těm nejlepším a nejprodávanějším. V Týdeníku Televize, který na rozdíl od většiny ostatních konkurenčních magazínů vychází každý týden, najdeme TV program 76 televizních stanic. Týdeník Televize stále dává výrazně větší množství prostoru čtyřem hlavním kanálům (ČT1, ČT2, Nova a Prima), zatímco ostatní televizní stanice zde mají relativně málo prostoru. Kromě podrobného televizního programu na následující týden najdeme v tomto časopisu také různé zajímavé články s televizní tématikou, rozhovory, reportáže atd. Týdeník Televize vychází na novinových stáncích pravidelně každé úterý a to za cenu 22 Kč.

Pro ty, co více sledují kabelové a satelitní programy a chtějí televizní časopis, ve kterém je velké množství programů a více prostoru i pro menší TV kanály, je v současné době ideální volbou časopis TV star. Tento časopis vychází každých 14 dní a stejně jako Týdeník Televize i TV star stojí 22 Kč. Co se týká počtu TV stanic, tak těch je v magazínu TV star 88 a důležité je i to, že program na každý den v týdnu zabírá osm stránek. Dostatek prostoru zde mají i sloupečky s programem menších stanic, jako jsou další programy Novy, Primy a Barrandov a celkově zde najdeme nejvíce programů ze všech českých TV časopisů. Na prvních dvou stranách u každého dne v týdnu jsou TV tipy a na dalších šesti je podrobný program televizních stanic všech žánrů. Kromě TV programu  zde najdeme i zajímavé články ze světa televize a filmu. TV star je momentálně nejobsažnějším a nejlepším programovým časopisem pro ty, kteří mají kabelovou televizi nebo satelit a chtějí magazín s co nejobsáhlejším programem.

Dalším časopisem, který si představíme je TV mini. Tento magazín patří, jak už vyplývá z jeho názvu, k časopisům, které jsou vydávány v menším formátu a tak zaujme ty, kteří chtějí časopis, co nezabere tolik místa. I TV mini patří mezi čtrnáctideníky a nabízí TV program 65 televizních stanic. Na každý den v týdnu je zde šest stránek a i tady kromě TV programu najdeme další zajímavé články ze světa televize. TV mini vychází pravidelně každé druhé pondělí a stojí pouhých 13 Kč. Asi největším konkurentem pro TV mini je časopis TV max. I ten vychází v menším formátu a nabízí TV program na 14 dní za nízkou cenu – TV max stojí jen 14 Kč. Stejně jako ve všech ostatních konkurenčních časopisech, i v TV max najdeme různé rozhovory s herci a režiséry, články o televizních pořadech atd.

Posledním z těch atraktivnějších televizních časopisů, který si představíme je TV Revue. Stejně jako většina ostatních, tak i TV Revue vychází jako čtrnáctideník. Na sto stranách přináší TV program celkem 52 televizních kanálů a televizní tipy k nejzajímavějším pořadům. TV Revue vychází už mnoho let a za tu dobu se časopis výrazně proměnil, ale stále patří k těm lepším televizním věstníkům na českém trhu. Na novinových stáncích si kromě výše zmíněných magazínů můžeme koupit i levnější a méně obsažné magazíny s TV programem. Patří mezi ně např. TV plus, TV expres a nebo TV magazín, který vychází i jako příloha některých novin. Za zmínku ještě stojí jeden televizní časopis, který však nelze nikde koupit. Jedná se o magazín Skylink TV, který je určený výhradně pro abonenty satelitní digitální televize Skylink. Ti ho dostávají zdarma a to buď v klasické tištěné nebo elektronické podobě. Magazín Skylink TV obsahuje TV program téměř všech televizních stanic v nabídce Skylinku a je možné si jej prolistovat na stránce http://tv.skylink.cz/. Kromě podrobného TV programu na 14 dní v něm najdeme i články ze světa televize a filmu a samozřejmě novinky ze satelitní televize Skylink.


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!