Teletext ČT na internetu


Další cestou, jak lze sledovat teletextové vysílání České televize, jsou její internetové stránky. Stačí jen zadat do adresního řádku www.ceskatelevize.cz a hned na úvodní stránce v její dolní části najdeme odkaz na teletext. Vyhledávání na teletextu je pak velmi rychlé a snadné, stačí jen do příslušného políčka napsat číslo stránky a stisknout Enter. Stejně tak je velmi rychlé i listování mezi jednotlivými podstránkami teletextu. Můžeme také jedním kliknutím přepínat mezi obrazovou a textovou verzí (může se hodit např. když tuto stránku zobrazujeme na starších typech mobilních telefonů).

Teletext ČT na sociálních sítích

Svůj vlastní profil má teletext ČT i na největší sociální síti, na Facebooku. Na ní se objevují jednak informace o novinkách na teletextu, o nových aplikacích v rámci hybridního vysílání HbbTV, ale správci profilu také zveřejňují staré archivní snímky teletextu z dřívějších let. Můžete zde také napsat připomínku nebo položit dotaz k teletextovému vysílání, na který vám pracovníci ČT v nejbližším možném termínu přímo na Facebooku odpoví.

Aplikace s teletextem ČT pro mobilní telefony

Teletext si můžeme snadno a rychle také stáhnout jako aplikaci do našeho mobilního telefonu. Pokud máte zařízení s operačním systémem Android, můžete si z internetového obchodu Google play nainstalovat aplikaci s názvem CZ Teletext. Ta je zcela zdarma a navíc funguje i na mobilech se starší verzí Androidu. Navíc umožňuje sledování nejen teletextu ČT, ale i několika dalších teletextů, např. Novy a dalších českých kanálů. Samostatná aplikace pro sledování teletextů existuje i pro zařízení s operačním systémem Windows Phone a některé zahraniční stanice ji mají i pro iTunes.

Sledovanost teletextu ČT

Zatímco u klasického televizního vysílání mají vyšší sledovanost komerční televizní stanice a Novu sleduje podstatně více lidí než třeba ČT1, u teletextu je to přesně naopak. Teletext veřejnoprávní České televize je u nás nejsledovanější a pravidelně si jej čte mnohem více lidí než teletexty Novy, Primy a ostatních programů. Je to dané kvalitnějším obsahem teletextu ČT, větším množstvím informací, rychlejším načítáním stránek u verzí Expres a v neposlední řadě také absencí reklamy. Aktuální čísla sledovanosti českých teletextů najdeme buď na internetu, nebo přímo na teletextu ČT1 na stránce 412. Tam jsou pravidelně zveřejňovány aktuální údaje o podílech na trhu, kumulované sledovanosti a počtu přístupů jednotlivých teletextů. Stabilně nejvyšší sledovanost má teletext ČT sport, těsně za ním následuje teletext ČT2. S velkým odstupem je za nimi teletext ČT24 a ČT2, dále pak teletext Primy, Primy Cool a TV Barrandov. Velmi nízkou sledovanost mají teletextové stránky Novy, která je jinak nejsledovanější českou televizí.


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!