Sportovní zprávy na teletextu ČT


Další velmi důležitou a sledovanou rubrikou teletextu ČT je sport. Sportovní zpravodajství je na teletextu veřejnoprávní televize velmi dobře a podrobně zpracované a najdeme v něm všechny důležité informace ze světa sport, které se v posledních hodinách a minutách udály. Sportovní rubrika začíná na teletextu ČT na straně 200 a pokračuje až do strany 299. Úvod sportovní rubriky je vyhrazen přehledu aktuálních a nejdůležitějších sportovních zpráv. Ty jsou přehledně vypsány na stránkách 201 až 203. Následují další rubriky, které se ale mohou měnit, např. v době konání významných sportovních akcí, jako jsou třeba olympijské hry nebo mistrovství světa ve fotbale nebo ledním hokeji. Od stránky 203 začíná fotbalová rubrika, do které patří tabulky a informace o nejvyšší české fotbalové lize, dále pak výsledky 2. fotbalové ligy a také ČFL a MSFL. Nechybějí ani výsledky z pohárů a mezinárodních zápasů, včetně kvalifikací o postup na MS nebo ME. Po fotbalové rubrice následuje hokejová. I zpravodajství z hokeje je na teletextu ČT velmi podrobné a nejvíce prostoru v něm mají výsledky hokejové extraligy. Následuje 1. hokejová liga a po ní výsledky a tabulky z kanadsko-americké NHL. Součástí hokejové rubriky je i další zpravodajství z tohoto sportu. Od strany 250 pak začínají tenisové stránky s aktuálními výsledky z turnajů ATP i WTA, s tím, že na posledních dvou stranách jsou vždy aktuální žebříčky. Svoji rubriku má i motosport a teletext ČT se věnuje i dalším sportům, jako je např. atletika, volejbal, basketbal, zimní sporty a mnoho dalších. Od stránky 290 pak najdeme tabulky českých házenkářských, basketbalových, volejbalových a florbalových soutěží a konečně strana 299 teletextu ČT patří výpisu přímých přenosů na stanici ČT sport.

Teletext ČT a aktuální program České televize

Strany 300 až 399 jsou věnované informacím o programu České televize. Najdeme zde podrobný program všech šesti kanálů veřejnoprávní České televize, tedy ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT:D a ČT art. Na stránkách 301 až 330 je program těchto stanic na dnešek, na stranách 331 až 360 pak program na zítřejší den. Strany 360 až 399 jsou pak vyhrazeny pro bližší informace o konkrétních pořadech České televize. Některé pravidelní pořady mají svoje stále stránky, na kterých vždy nalezneme informace o aktuálním díle tohoto pořadu, strany 380 až 399 jsou pak určené pro bližší informace o ostatních pořadech z dnešního a zítřejšího programu České televize.

Kulturní servis na stránkách teletextu ČT

Česká televize se jako televize veřejné služby věnuje také kultuře. Ta nechybí ani na stránkách teletextu ČT, kde jsou pro ni vyhrazeny samostatné stránky. Kulturní rubrika začíná na straně 430, její filmová sekce pak na straně 440, programy divadel od strany 450 a kluby + koncerty mají svůj prostor od stránky 480.

Teletext ČT a zprávy ze světa financí a ekonomiky

Na své si na teletextu České televize přijdou i finančníci a všichni ti, co se zajímají o aktuální informace ze světové burzy, kurzy měn, RM – Systém a další informace. Finanční rubrika teletextu ČT začíná na straně 500 a pokračuje až do strany 559. Na stránce 575 pak najdeme informace o výstavách a veletrzích, a to nejen v Brně, ale i v dalších městech. Stránky 578 a 579 pak slouží pro informace o příletech, resp. odletech z pražského letiště, ekologická rubrika začíná na straně 580 a konečně strany 597 až 599 jsou určeny pro zdravotně postižené spoluobčany.

Servis pro sázkaře na teletextu ČT

Špičkový servis poskytuje teletext ČT také všem sázkařům a těm,co sází v různých loteriích. Rubrika sport + sázky začíná na straně 700 a je tvořena ve spolupráci se sázkovými kancelářemi Tipsport a Sazka. Strany 701 až 779 jsou vyhrazeny Tipsportu a sázkaři na nich najdou spoustu důležitých informací. Velký prostor zde mají fotbalové ligy – najdeme zde výsledky a tabulky velkého množství fotbalových lig, především z Evropy. Následují tabulky evropských hokejových soutěží, basketbalové NBA a baseballové MLB. Od stránky 750 pak mají svoje místo aktuální konečné výsledky a na stranách 761 a 762 livescore – tedy právě hrané zápasy. Na stránkách 763 až 778 si pak můžeme prostudovat aktuální kurzovou nabídku Tipsportu. Zbytek rubriky pak patří sázkové kanceláři Sazka. Můžeme se tak podívat na výsledky Sazky, loterií Sportka, Šťastných 10 a Euromiliony zjistit si výši jackpotu.


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!