Sledujeme filmy v televizi


Asi nejtradičnějším a nejčastějším způsobem, jak v Česku sledujeme filmy, je prostřednictvím televize. Filmy v televizi už dnes můžeme sledovat na desítkách TV kanálů v češtině včetně celé řady specializovaných filmových programů, které vysílají výhradně filmy. Zatímco běžné TV kanály jsou dostupné zdarma jen na klasickou anténu, za filmové programy už je třeba si připlatit. Samostatnou kategorií jsou pak prémiové TV kanály jako např. HBO nebo Cinemax, které nabízejí nové filmy jako první a vysílají bez reklam. Nabídka filmů v televizi je dnes každopádně obrovská a každý si může vybrat z široké nabídky různých programů podle svého gusta.

Sledujeme filmy na neplacených kanálech

Pokud doma nemáme kabelovou televizi, IPTV ani satelit, tak filmy v televizi sledujeme většinou na neplacených kanálech, jako je Česká televize, Nova, Prima nebo Barrandov. Nabídka filmů zde není tak bohatá jako na placených programech, ale i tak se zde dají vybrat zajímavé tituly. Hodně filmů najdeme hlavně na programu Nova Cinema, který se na filmy zaměřuje, pro ty, co mají rádi komedie a komediální seriály je zase určený Smíchov, který také patří do rodiny programů Nova.

 


Sledujeme filmy na placených programech

Pokud si chceme vybrat ze skutečně široké nabídky filmů a to,co vysílají základní volně přístupné programy nám nestačí, můžeme využít nabídky kabelové televize, IPTV nebo satelitu. Zatímco kabelovky a IPTV jsou dostupné pouze na některých místech, satelit pokrývá celé území České republiky. Nabídka jednotlivých filmových kanálů se liší v závislosti na operátorovi, ale asi nejširší nabídku má satelitní operátor Skylink, u kterého jsou prakticky všechny filmové programy, které v češtině vysílají.

Sledujeme filmy na HBO

Nejdražším a nejexkluzivnějším filmovým kanálem v češtině je HBO. Tento placený program najdeme v nabídkách drtivé většiny kabelových, IPTV i satelitních operátorů v ČR a vždy je třeba si jej zvlášť zaplatit. V balíčku získáme hned tři kanály – HBO, HBO 2 a HBO Comedy. Zatímco první dva programy vysílají filmy všech žánrů, HBO Comedy, jak už vyplývá z jeho názvu, je zaměřené na komedie a zábavné seriály. Na programech HBO sledujeme filmy vždy bez reklam a všechny jeho kanály vysílají v českém jazyce. Bližší informace o HBO najdeme na stránkách http://www.hbo.cz/.

Sledujeme filmy na Cinemaxu

Dalším prémiovým filmovým programem, který mají diváci v České republice možnost sledovat, je Cinemax. Ten je stejně jako HBO součástí samostatného balíčku a vysílá na dvou kanálech. Cinemax 2 však vysílá to samé jako první program, pouze s 24hodinovým posunem. Zatímco HBO je zaměřené na filmy, které se vysílaly v kinech a divácky nejúspěšnější filmové trháky, Cinemax se zaměřuje spíše na filmové fajnšmekry a vysílá lahůdky, které se na plátnech kin ani v televizi běžně neobjevují. V programu Cinemaxu můžeme sledovat např. snímky, které se objevují na filmových festivalech, kultovní filmy a jiné tituly z celého světa. Naladit si Cinemax můžeme v nabídkách operátorů kabelových televizí, IPTV i na satelitu.

Sledujeme české filmy na CS Filmu a Kino CS

Pokud rádi sledujeme hlavně české a československé filmy, jsou tu pro nás dva specializované kanály, které vysílají výhradně filmy tuzemského původu. První z nich se jmenuje CS Film a na své programové pozici se střídá s dětským programem CS Mini, který vysílá v ranních a dopoledních hodinách a hororovým programem Horor film, který vysílá v noci. CS Film vysílá denně od 12 hodin do půlnoci a kromě filmů jsou v jeho programu i filmové magazíny, filmy o filmu nebo filmové dokumenty. Druhým českým kanálem zaměřeným čistě na československou filmovou tvorbu je Kino CS. V jeho programu najdeme především filmy ze sedmdesátých a osmdesátých let a naladit si jej můžeme u vybraných kabelových a IPTV operátorů. Na satelitu je pak v nabídce Skylinku. Kino CS jinak patří do rodiny programů CS Channels spolu s kanály Doku CS a Muzika CS. Obvykle se tyto tři programy dají předplatit v rámci jednoho samostatného


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!