Simpsonovi online


Je celá řada možností, jak si můžeme pustit oblíbený animovaný seriál Simpsonovi. Asi nejčastěji lidé tento seriál sledují v televizi. Simpsonovi se u nás vysílají už více než 20 let a dlouhou dobu byli součástí programu veřejnoprávní České televize. Před několika lety však práva odkoupila komerční TV Prima a tak se Simpsonovi přestěhovali do programu televizního kanálu Prima Cool, který postupně odvysílal všechny série a vysílá i nejnovější díly. Simpsonovi v češtině jsou i ve vysílání slovenských programů, takže diváci, kteří tyto stanice mají možnost sledovat, si mohou Simpsony naladit i touto formou. Další možností, jak si pustit seriál Simpsonovi, je koupit si DVD s jednotlivými sériemi. Na DVD si už můžeme koupit kompletní sadu všech dosud natočených dílů i v češtině, takže můžeme mít doma všechny epizody seriálu a kdykoliv si je pustit v televizi nebo na počítači. Pokud se nám nechce utrácet za DVD, třetí možností, jak sledovat tento seriál, je stáhnout si na internetu jednotlivé díly a nebo si pustit seriál Simpsonovi online. Na internetu najdeme spoustu odkazů ke stažení a nebo přímo odkazy, přes které si můžeme tento seriál pustit rovnou bez dalšího čekání. Simpsonovi online patří mezi nejsledovanější a nejstahovanější seriály na internetu a to nejen u nás, ale i v ostatních zemích světa. I přes to, že se tento seriál vysílá už více než 20 let, neztratil na svém kouzlu ani na kvalitě, a stále je nesmírně populární u všech diváků, od dětí až po starší generace.

Evropa 2 je soukromá rozhlasová stanice, první komerční rádio v České republice po roce 1989. Tncz nova vás zahrnuje aktuálním zpravodajstvím z domova i ze světa. Společnost Cinema City nabízí služby té největší kvality. Sleduju seriály online zcela zdarma. ČT24 je zpravodajský televizní kanál.

Simpsonovi online na internetu

Na jakých internetových stránkách najdeme seriál Simpsonovi online? Jeden z nejlepších webů, na kterém najdeme kompletní série se všemi epizodami seriálu Simpsonovi online, je na adrese http://www.simpsonovi-tv.cz. Na této internetové stránce jsou všechny dosud natočené série Simpsonů a na každý díl se můžeme rovnou podívat online bez dalšího čekání nebo si jej stáhnout do počítače. Všechny videa jsou samozřejmě s českým dabingem a u každého dílu je i krátký popisek děje. Součástí webu jsou i profily hlavních postav seriálu a galerie s tapetami. Další skvělou internetovou stránkou, kde jsou Simpsonovi online, je seriálový web na adrese http://www.sledujuserialy.cz/. I na něm najdeme kompletní série Simpsonů a můžeme si je pustit online bez toho, že bychom museli na něco čekat. U posledních sérií si navíc můžeme vybrat, jestli si chceme epizodu seriálu Simpsonovi online pustit s českým dabingem nebo v originálním znění s českými titulky. Kromě seriálu Simpsonovi je na těchto stránkách také velké množství dalších oblíbených seriálů online. Posledním internetovou stránkou se seriálem Simpsonovi online, kterou si představíme je http://simpsonovi.nikee.net/. Také zde jsou obsahem webu kompletní série Simpsonů s českým dabingem, které si můžeme kdykoliv pustit online. Stránky jsou velmi přehledné a v přehledu epizod každé jednotlivé série vidíme i náhledy obrázků z každého dílu a také krátký popis této epizody. Součástí stránek jsou i tapety se Simpsony a charakteristiky hlavních postav seriálu.

Historie seriálu Simpsonovi

Simpsonovi jsou jeden z nejoblíbenějších televizních seriálů nejen u nás, ale i v celém světě. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách představili divákům v USA 19.dubna 1987. Tehdy to však ještě nebylo ve formě seriálu, ale pouze jako krátký skeč o délce dvou minut, který byl součástí pořadu Show Tracey Ullmanové. Těchto krátkých skečů vzniklo postupně 48 a vysílaly se i v následujících letech. První skutečný dvacetiminutový díl Simpsonů pak vznikl 17.prosince roku 1989 s názvem Vánoce u Simpsonových. Seriál si získal obrovskou přízeň diváků a tak se v USA velmi brzy přesunul do hlavního vysílacího času. V USA se Simpsonovi od samého začátku vysílají na televizní stanici FOX.

Simpsonovi na českých televizních obrazovkách

Na našem území se začali Simpsonovi poprvé vysílat v roce 1992, kdy je do svého programu zařadila tehdejší Československá televize. Seriál si rychle získal velkou oblibu u mladších i starších diváků a na obrazovkách veřejnoprávní televize vydržel až do roku 2009, kdy práva k tomuto seriálu zakoupila komerční televize Prima. Od roku 2010 se tak Simpsonovi přestěhovali do programu televizní stanice Prima Cool, která dává tomuto seriálu hodně prostoru. Kromě českých kanálů mohou diváci u nás sledovat tento seriál také na některých slovenských televizních stanicích, ale i na mnoha zahraničních programech. Simpsonovi jsou oblíbení skoro po celém světě a tak televizních kanálů, které je vysílají je skutečně hodně.

Simpsonovi online a jejich český dabing

O českém dabingu se často říká, že je velmi kvalitní a u oblíbeného animovaného seriálu Simpsonovi to platí dvojnásob. Český dabing Simpsonů je skutečně velmi povedený a tak si představíme české dabéry, kteří namluvili tyto oblíbené postavičky. U postavy Homera Simpsona se museli vystřídat dva dabéři. Nejdříve Homera skvělým způsobem namluvil Vlastimil Bedrna, jehož hlasem Homer mluví v prvních dvanácti sériích, ale kvůli mozkové mrtvici nebyl schopen dále v dabování pokračovat. Od třinácté série ho proto nahradil Vlastimil Zavřel. Zajímavá je situace u manželky Homera, Marge Simpsonové. Tu v originále namluvila Julie Kavnerová, ale v české verzi propůjčil Marge svůj hlas známý herec Jiří Lábus. Česká verze Simpsonů je v tomto víceméně unikátní, protože ve většině zemí Marge dabuje žena. Barta Simpsona pak geniálně nadaboval oblíbený herec a bavič Martin Dejdar, bez jehož hlasu si už Barta snad ani nedovedeme představit. Zajímavostí je, že v originále naopak Barta namluvila žena – Nancy Cartwrightová. Lízu Simpsonovou nadabovala Helena Štáchová, která byla do té doby známá hlavně tím, že namluvila postavu Máničky z oblíbeného večerníčku Spejbl a Hurvínek. Mezi další dabéry, kteří namluvili ostatní postavy pak patří mj. Dalimil Klapka, Josef Carda, Josef Toman, Bohdan Tůma nebo Zdeněk Hess.

Simpsonovi online – hlavní postavy seriálu

Homer Simpson – jedna z nejdůležitějších postav celého seriálu. Otec rodiny Simpsonů, který má manželku a tři děti. Pracuje jako technik v jaderné elektrárně a miluje pivo Duff a jídlo, zvláště pak donuty. Patří k nejoblíbenějším postavám v seriálu – diváci TV kanálu Channel 4 jej dokonce zvolili jako nejdůležitější postavu všech dob a časopis TV Guide ho dal na druhé místo nejdůležitějších kreslených postaviček, hned za prvního Bugs Bunnyho.

Marge Simpsonová – manželka Homera Simpsona, která je v domácnosti a stará se o svou rodinu. Je mnohem chytřejší než Homer a většinu času tráví domácími pracemi a pečováním o manžela a děti. Má dvě sestry Patty a Selmu, které Homera nesnášejí.

Bart Simpson – pro mnoho lidí nejoblíbenější postava seriálu. Desetiletý rošťák, který rád jezdí na skateboardu a v televizi nejraději sleduje seriál Itchy a Scratchy. Jeho idolem je Šáša Krusty a nejlepším kamarádem Milhouse, se kterým tráví hodně času. Naopak jeho největším nepřítelem je ředitel školy Skinner.

Líza Simpsonová – Bartova sestra Líza je nesmírně inteligentní a na rozdíl od Barta se výborně učí. Je vegetariánka a zajímá se o životní prostředí a ekologii. Mezi její koníčky patří mimo jiné hra na saxofon. Ve škole není moc oblíbená, protože je považovaná za šprtku a tak má jen pár kamarádů. Je jí osm let a díky svému vysokému IQ je členkou Mensy.

Maggie Simpsonová – nejmladší člen rodiny Simpsonů, většinou má v puse dudlík, který je pro ni charakteristický. Na svůj věk je velmi inteligentní a v jednom díle dokonce zachránila Homerovi život.

Abe Simpson – děda Simpson je otcem Homera Simpsona. Žije v domově důchodců ve Springfieldu a občas Simpsonům hlídá jejich děti. Ostatním často vypráví svoje historky ze života, které však ostatní spíše nudí.

Ned Flanders – soused Simpsonů, který se v seriálu často objevuje. Je to praktikující křesťan, který pravidelně se svojí rodinou chodí do kostela. Protože je sám levák, otevřel si vlastní obchod s potřebami pro leváky. Homer ho nemá moc rád a často mu dělá různé naschvály.

Rod a Todd – děti Neda Flanderse. Jsou stejně jako jejich otec velmi pobožní a chodí každou neděli do kostela. Rod je o pár let mladší než Todd.

Moe Szyslak  – majitel hospody ve Springfieldu, kterému se v českém překladu říká Vočko. Několikrát se pokusil o sebevraždu, ale nikdy se mu to nepovedlo. Jeho nejbližší kamarádi jsou Homer, Barney a Lenny s Carlem.

Barney Gumble – Homerův nejlepší přítel. Většinu času tráví v hospodě u Vočka, kde popíjí pivo, které je hlavním smyslem jeho života. Jako mladý člověk byl výborný student, ale jakmile poprvé ochutnal pivo, stal se z něj alkoholik. Jeho nejtypičtějším projevem je jeho krkání.

Lenny a Carl – pracovníci jaderné elektrárny a Homerovi kamarádi. Většinu času tráví spolu a jsou to nejlepší přátelé. Stejně jako Homer, i oni pravidelně chodí do hospody k Vočkovi.

Seymour Skinner – ředitel základní školy ve Springfieldu, kterou navštěvuje i Bart s Lízou. Je zamilovaný do učitelky Edny Krabappelové, která učí na stejné škole. Žije se svou matkou, na které je závislý a nedokáže se jí nikdy vzepřít.

Ralph Wiggum – jeden ze žáků Springfieldské základní školy a spolužák Lízy Simpsonové. Není ve škole příliš oblíbený a je synem šerifa Wigguma. Je docela hloupý a nemá moc kamarádů.

Clancy Wiggum – líný a zkorumpovaný policejní šerif, který je otcem Ralpha Wigguma. Nejraději ze všeho má donuty a jídlo obecně. Je hodně tlustý a má dva pomocníky – strážníky Eddieho a Loua.

Milhouse Van Houten – nejlepší kamarád Barta Simpsona. Jeho rodiče jsou rozvedení. Je zamilovaný do Lízy Simpsonové, kterou se často snaží sbalit, ale ta ho vždy odmítne.

Šáša Krusty – hvězda televizní show, idol Barta Simpsona a mnoha dalších dětí ze Springfieldu. Kromě vystupování v televizi má i vlastní fast food pod názvem Krusty Burger.

Montgomery Burns – jedna ze záporných postav seriálu. Majitel jaderné elektrárny ve Springfieldu, který je hodně lakomý a nemá rád ostatní lidi. Jeho osobním asistentem je Waylon Smithers, který je do svého šéfa zamilovaný.

Doktor Dlaha – doktor Julius Dlaha je typický svým smíchem a chodí k němu celá rodina Simpsonů. Skoro po každé větě se směje, ale svoje pacienty léčí svědomitě a nic nezanedbá.

Nelson Muntz – jedna z dětských postav seriálu Simpsonovi. Nelson je rváč a šikanuje ostatní spolužáky. Ostatním lidem se často vysmívá. Pochází z velmi chudé rodiny a jeho otec ho opustil, když byl ještě úplně malý.

Itchy a Scratchy – myšák Itchy a kocour Scratchy jsou krátký kreslený seriál, který se vysílá jako součást show klauna Krustyho. Jedná se o určitou parodii na Toma a Jeryyho, ale v mnohem drsnější podobě. Je to oblíbený televizní pořad Barta Simpsona.

Kompletní seznam všech postav seriálu Simpsonovi včetně bohaté fotogalerie a podrobných popisků ke všem postavám pak najdeme na internetových stránkách na adrese  http://www.postavy.cz/svet/simpsons/postavy/.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!