Simpsonovi online


Je celá řada možností, jak si můžeme pustit oblíbený animovaný seriál Simpsonovi. Asi nejčastěji lidé tento seriál sledují v televizi. Simpsonovi se u nás vysílají už více než 20 let a dlouhou dobu byli součástí programu veřejnoprávní České televize. Před několika lety však práva odkoupila komerční TV Prima a tak se Simpsonovi přestěhovali do programu televizního kanálu Prima Cool, který postupně odvysílal všechny série a vysílá i nejnovější díly. Simpsonovi v češtině jsou i ve vysílání slovenských programů, takže diváci, kteří tyto stanice mají možnost sledovat, si mohou Simpsony naladit i touto formou. Další možností, jak si pustit seriál Simpsonovi, je koupit si DVD s jednotlivými sériemi. Na DVD si už můžeme koupit kompletní sadu všech dosud natočených dílů i v češtině, takže můžeme mít doma všechny epizody seriálu a kdykoliv si je pustit v televizi nebo na počítači. Pokud se nám nechce utrácet za DVD, třetí možností, jak sledovat tento seriál, je stáhnout si na internetu jednotlivé díly a nebo si pustit seriál Simpsonovi online. Na internetu najdeme spoustu odkazů ke stažení a nebo přímo odkazy, přes které si můžeme tento seriál pustit rovnou bez dalšího čekání. Simpsonovi online patří mezi nejsledovanější a nejstahovanější seriály na internetu a to nejen u nás, ale i v ostatních zemích světa. I přes to, že se tento seriál vysílá už více než 20 let, neztratil na svém kouzlu ani na kvalitě, a stále je nesmírně populární u všech diváků, od dětí až po starší generace.

Simpsonovi online na internetu

Na jakých internetových stránkách najdeme seriál Simpsonovi online? Jeden z nejlepších webů, na kterém najdeme kompletní série se všemi epizodami seriálu Simpsonovi online, je na adrese http://www.simpsonovi-tv.cz. Na této internetové stránce jsou všechny dosud natočené série Simpsonů a na každý díl se můžeme rovnou podívat online bez dalšího čekání nebo si jej stáhnout do počítače. Všechny videa jsou samozřejmě s českým dabingem a u každého dílu je i krátký popisek děje. Součástí webu jsou i profily hlavních postav seriálu a galerie s tapetami. Další skvělou internetovou stránkou, kde jsou Simpsonovi online, je seriálový web na adrese http://www.sledujuserialy.cz/. I na něm najdeme kompletní série Simpsonů a můžeme si je pustit online bez toho, že bychom museli na něco čekat. U posledních sérií si navíc můžeme vybrat, jestli si chceme epizodu seriálu Simpsonovi online pustit s českým dabingem nebo v originálním znění s českými titulky. Kromě seriálu Simpsonovi je na těchto stránkách také velké množství dalších oblíbených seriálů online. Posledním internetovou stránkou se seriálem Simpsonovi online, kterou si představíme je http://simpsonovi.nikee.net/. Také zde jsou obsahem webu kompletní série Simpsonů s českým dabingem, které si můžeme kdykoliv pustit online. Stránky jsou velmi přehledné a v přehledu epizod každé jednotlivé série vidíme i náhledy obrázků z každého dílu a také krátký popis této epizody. Součástí stránek jsou i tapety se Simpsony a charakteristiky hlavních postav seriálu.

Historie seriálu Simpsonovi

Simpsonovi jsou jeden z nejoblíbenějších televizních seriálů nejen u nás, ale i v celém světě. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách představili divákům v USA 19.dubna 1987. Tehdy to však ještě nebylo ve formě seriálu, ale pouze jako krátký skeč o délce dvou minut, který byl součástí pořadu Show Tracey Ullmanové. Těchto krátkých skečů vzniklo postupně 48 a vysílaly se i v následujících letech. První skutečný dvacetiminutový díl Simpsonů pak vznikl 17.prosince roku 1989 s názvem Vánoce u Simpsonových. Seriál si získal obrovskou přízeň diváků a tak se v USA velmi brzy přesunul do hlavního vysílacího času. V USA se Simpsonovi od samého začátku vysílají na televizní stanici FOX.

Simpsonovi na českých televizních obrazovkách

Na našem území se začali Simpsonovi poprvé vysílat v roce 1992, kdy je do svého programu zařadila tehdejší Československá televize. Seriál si rychle získal velkou oblibu u mladších i starších diváků a na obrazovkách veřejnoprávní televize vydržel až do roku 2009, kdy práva k tomuto seriálu zakoupila komerční televize Prima. Od roku 2010 se tak Simpsonovi přestěhovali do programu televizní stanice Prima Cool, která dává tomuto seriálu hodně prostoru. Kromě českých kanálů mohou diváci u nás sledovat tento seriál také na některých slovenských televizních stanicích, ale i na mnoha zahraničních programech. Simpsonovi jsou oblíbení skoro po celém světě a tak televizních kanálů, které je vysílají je skutečně hodně.

Simpsonovi online a jejich český dabing

O českém dabingu se často říká, že je velmi kvalitní a u oblíbeného animovaného seriálu Simpsonovi to platí dvojnásob. Český dabing Simpsonů je skutečně velmi povedený a tak si představíme české dabéry, kteří namluvili tyto oblíbené postavičky. U postavy Homera Simpsona se museli vystřídat dva dabéři. Nejdříve Homera skvělým způsobem namluvil Vlastimil Bedrna, jehož hlasem Homer mluví v prvních dvanácti sériích, ale kvůli mozkové mrtvici nebyl schopen dále v dabování pokračovat. Od třinácté série ho proto nahradil Vlastimil Zavřel. Zajímavá je situace u manželky Homera, Marge Simpsonové. Tu v originále namluvila Julie Kavnerová, ale v české verzi propůjčil Marge svůj hlas známý herec Jiří Lábus. Česká verze Simpsonů je v tomto víceméně unikátní, protože ve většině zemí Marge dabuje žena. Barta Simpsona pak geniálně nadaboval oblíbený herec a bavič Martin Dejdar, bez jehož hlasu si už Barta snad ani nedovedeme představit. Zajímavostí je, že v originále naopak Barta namluvila žena – Nancy Cartwrightová. Lízu Simpsonovou nadabovala Helena Štáchová, která byla do té doby známá hlavně tím, že namluvila postavu Máničky z oblíbeného večerníčku Spejbl a Hurvínek. Mezi další dabéry, kteří namluvili ostatní postavy pak patří mj. Dalimil Klapka, Josef Carda, Josef Toman, Bohdan Tůma nebo Zdeněk Hess.

Simpsonovi online – hlavní postavy seriálu

Homer Simpson – jedna z nejdůležitějších postav celého seriálu. Otec rodiny Simpsonů, který má manželku a tři děti. Pracuje jako technik v jaderné elektrárně a miluje pivo Duff a jídlo, zvláště pak donuty. Patří k nejoblíbenějším postavám v seriálu – diváci TV kanálu Channel 4 jej dokonce zvolili jako nejdůležitější postavu všech dob a časopis TV Guide ho dal na druhé místo nejdůležitějších kreslených postaviček, hned za prvního Bugs Bunnyho.

Marge Simpsonová – manželka Homera Simpsona, která je v domácnosti a stará se o svou rodinu. Je mnohem chytřejší než Homer a většinu času tráví domácími pracemi a pečováním o manžela a děti. Má dvě sestry Patty a Selmu, které Homera nesnášejí.

Bart Simpson – pro mnoho lidí nejoblíbenější postava seriálu. Desetiletý rošťák, který rád jezdí na skateboardu a v televizi nejraději sleduje seriál Itchy a Scratchy. Jeho idolem je Šáša Krusty a nejlepším kamarádem Milhouse, se kterým tráví hodně času. Naopak jeho největším nepřítelem je ředitel školy Skinner.

Líza Simpsonová – Bartova sestra Líza je nesmírně inteligentní a na rozdíl od Barta se výborně učí. Je vegetariánka a zajímá se o životní prostředí a ekologii. Mezi její koníčky patří mimo jiné hra na saxofon. Ve škole není moc oblíbená, protože je považovaná za šprtku a tak má jen pár kamarádů. Je jí osm let a díky svému vysokému IQ je členkou Mensy.

Maggie Simpsonová – nejmladší člen rodiny Simpsonů, většinou má v puse dudlík, který je pro ni charakteristický. Na svůj věk je velmi inteligentní a v jednom díle dokonce zachránila Homerovi život.

Abe Simpson – děda Simpson je otcem Homera Simpsona. Žije v domově důchodců ve Springfieldu a občas Simpsonům hlídá jejich děti. Ostatním často vypráví svoje historky ze života, které však ostatní spíše nudí.

Ned Flanders – soused Simpsonů, který se v seriálu často objevuje. Je to praktikující křesťan, který pravidelně se svojí rodinou chodí do kostela. Protože je sám levák, otevřel si vlastní obchod s potřebami pro leváky. Homer ho nemá moc rád a často mu dělá různé naschvály.

Rod a Todd – děti Neda Flanderse. Jsou stejně jako jejich otec velmi pobožní a chodí každou neděli do kostela. Rod je o pár let mladší než Todd.

Moe Szyslak  – majitel hospody ve Springfieldu, kterému se v českém překladu říká Vočko. Několikrát se pokusil o sebevraždu, ale nikdy se mu to nepovedlo. Jeho nejbližší kamarádi jsou Homer, Barney a Lenny s Carlem.

Barney Gumble – Homerův nejlepší přítel. Většinu času tráví v hospodě u Vočka, kde popíjí pivo, které je hlavním smyslem jeho života. Jako mladý člověk byl výborný student, ale jakmile poprvé ochutnal pivo, stal se z něj alkoholik. Jeho nejtypičtějším projevem je jeho krkání.

Lenny a Carl – pracovníci jaderné elektrárny a Homerovi kamarádi. Většinu času tráví spolu a jsou to nejlepší přátelé. Stejně jako Homer, i oni pravidelně chodí do hospody k Vočkovi.

Seymour Skinner – ředitel základní školy ve Springfieldu, kterou navštěvuje i Bart s Lízou. Je zamilovaný do učitelky Edny Krabappelové, která učí na stejné škole. Žije se svou matkou, na které je závislý a nedokáže se jí nikdy vzepřít.

Ralph Wiggum – jeden ze žáků Springfieldské základní školy a spolužák Lízy Simpsonové. Není ve škole příliš oblíbený a je synem šerifa Wigguma. Je docela hloupý a nemá moc kamarádů.

Clancy Wiggum – líný a zkorumpovaný policejní šerif, který je otcem Ralpha Wigguma. Nejraději ze všeho má donuty a jídlo obecně. Je hodně tlustý a má dva pomocníky – strážníky Eddieho a Loua.

Milhouse Van Houten – nejlepší kamarád Barta Simpsona. Jeho rodiče jsou rozvedení. Je zamilovaný do Lízy Simpsonové, kterou se často snaží sbalit, ale ta ho vždy odmítne.

Šáša Krusty – hvězda televizní show, idol Barta Simpsona a mnoha dalších dětí ze Springfieldu. Kromě vystupování v televizi má i vlastní fast food pod názvem Krusty Burger.

Montgomery Burns – jedna ze záporných postav seriálu. Majitel jaderné elektrárny ve Springfieldu, který je hodně lakomý a nemá rád ostatní lidi. Jeho osobním asistentem je Waylon Smithers, který je do svého šéfa zamilovaný.

Doktor Dlaha – doktor Julius Dlaha je typický svým smíchem a chodí k němu celá rodina Simpsonů. Skoro po každé větě se směje, ale svoje pacienty léčí svědomitě a nic nezanedbá.

Nelson Muntz – jedna z dětských postav seriálu Simpsonovi. Nelson je rváč a šikanuje ostatní spolužáky. Ostatním lidem se často vysmívá. Pochází z velmi chudé rodiny a jeho otec ho opustil, když byl ještě úplně malý.

Itchy a Scratchy – myšák Itchy a kocour Scratchy jsou krátký kreslený seriál, který se vysílá jako součást show klauna Krustyho. Jedná se o určitou parodii na Toma a Jeryyho, ale v mnohem drsnější podobě. Je to oblíbený televizní pořad Barta Simpsona.

Kompletní seznam všech postav seriálu Simpsonovi včetně bohaté fotogalerie a podrobných popisků ke všem postavám pak najdeme na internetových stránkách na adrese  http://www.postavy.cz/svet/simpsons/postavy/.


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!