Ostatní zajímavé rubriky na teletextu ČTTeletext České televize ale myslí i na ostatní, kteří mají jiné zájmy. Pro ně je připraveno hned několik dalších rubrik, které jsou umístěny na stránkách 600 až 699. První z nich je rubrika pro fanoušky vědy a techniky, následují stránky Vaříme s teletextem, dále pak Auto-moto, Počítače, internet a mobily, Digitalizace, rubrika Pro chvilky oddechu a Zdravý styl. Od stránky 680 má svoje místo rubrika Panorama s informacemi o horských střediscích v České republice.

Na kterých programech teletext ČT vysílá?

Teletext ČT v současné době vysílá na všech programech veřejnoprávní České televize, tedy na ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport i ČT:D/ČT art. Jeho rozsah však není na všech stanicích jednotný – někde vysílá v plném rozsahu, na jiných kanálech zas pouze v omezené míře. Na následujících řádcích si povíme, jaký obsah teletextu ČT nalezneme na jednotlivých programech.

Teletext ČT na stanici ČT1

Na prvním programu České televize vysílá teletext ČT v plném rozsahu a najdeme v něm tak všechny rubriky. Jedná se o plnou, nijak nezkrácenou verzi, která ale u starších typů televizorů může mít tu nevýhodu, že stránky se pomaleji načítají a prohlížení tak trvá déle.

Teletext ČT na stanici ČT2

Na druhém kanálu České televize se vysílá upravená, zkrácená verze teletextu ČT pod názvem Teletext Expres. Tento teletext už obsahuje pouze vybrané, nejdůležitější rubriky – konkrétně se jedná o zpravodajství z domova, ze světa a z tisku, zajímavosti, předpověď počasí, sportovní zpravodajství, informace o programech České televize, novinky ze světa financí a ekonomiky, panorama a servis pro sázkaře.

Teletext ČT na stanici ČT24

I na svém zpravodajském programu vysílá Česká televize zkrácenou verzi svého teletextu. Opět se jedná o Teletext Expres a je vysílán ve stejném rozsahu jako na stanici ČT2. Výhodou tohoto teletextu je rychlejší načítání stránek oproti klasické plné verzi.

Teletext ČT na stanici ČT4

Teletext rozhodně nemůže chybět ani na stanici ČT sport a v tomto případě se dokonce jedná o nejsledovanější teletext v České republice. Teletext na ČT sport je logicky zaměřený zejména na sportovní zpravodajství a aktuální výsledky a tak je tato verze ještě zkrácená oproti Teletextu Expres. Na teletextu ČT sport jsou tak pouze tři rubriky – sportovní, programová a pro sázkaře. Stránky se zde tedy načítají ještě rychleji a jsou ideální pro ty, co potřebují najít sportovní výsledky.

Teletext ČT na stanicích ČT:D a ČT art

I na nejnovějším přírůstku mezi kanály České televize najdeme teletextové vysílání. V tomto případě už ale jde o velmi zkrácenou verzi – jsou zde pouze informace o programech České televize a skryté titulky, které jsou na straně 888.

Teletext ČT v rámci aplikace HbbTV

Pokud máme moderní chytrou televizi, která zároveň podporuje HbbTV, můžeme teletextové stránky České televize sledovat i prostřednictvím této aplikace. Do ní se dostaneme tak, že zmáčkneme červené tlačítko na dálkovém ovladači. Na obrazovce nám zobrazí ČT menu, ze kterého posunem šipkou vybereme položku Teletext. Následně se nám zobrazí teletext ČT v plném rozsahu (na všech kanálech České televize) a v modernější grafické podobě. Obsahově sice zůstane teletext stejný, ale výhodou je modernější grafické zpracování a také to, že v pravém horním rohu obrazovky můžeme sledovat přímo obraz vysílaného kanálu.


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!