Filmy online pro mobilní telefony


Pokud jsme na dlouhé cestě vlakem nebo autobusem, může to být docela nuda a taková cesta někdy utíká příliš pomalu. Sledovat film na malém displeji mobilního telefonu sice není zdaleka takový zážitek jako na velké televizní obrazovce, ale i tak může takový film zahnat nudu a cesta pak uteče mnohem rychleji. Zatímco ještě před několika lety to u starých typů mobilních telefonů nebylo možné, dnes už je úplně běžné, že lidé sledují filmy i na svých mobilech. Co k tomu, abychom mohli filmy online na mobilu sledovat, budeme potřebovat? V první řadě musíme mít takový mobilní telefon, přes který lze filmy sledovat. U nových typů mobilů už jsou to téměř všechny, ale pokud máme nějaký hodně starý typ telefonu, může se stát, že na něm filmy přehrát nepůjdou. Abychom si na svém telefonu mohli filmy pustit, musíme si do něj nejdříve nainstalovat vhodný přehrávač. Pokud máme např. mobilní telefon s operačním systémem Android, základní přehrávač sice už je součástí těchto telefonů, ale není příliš kvalitní a většinu filmů nám nepřehraje. Je tedy potřeba podívat se do internetového obchodu Google Play a koupit si tam jiný, alternativní přehrávač. Nemusíme za něj však zbytečně utrácet peníze, většina těchto přehrávačů je ke stažení zdarma. Jedním z nejlepších a nejoblíbenějších přehrávačů pro filmy online na mobilech je MX Player. Tento přehrávač podporuje spoustu formátů a tak na něm přehrajeme skoro jakýkoliv film. Kromě něj existuje ještě spousta dalších alternativ, jako např. BS Player, DicePlayer, RockPlayer, QQ Player a mnoho dalších. Tyto aplikace pak můžeme využít nejen k přehrávání filmů online, ale můžeme si v nich pouštět i videoklipy z YouTube, různá další videa atd.

Nejoblíbenější filmy online

Které filmy online patří u nás mezi ty nejoblíbenější? Když se podíváme na žebříčky nejoblíbenějších filmů, ať už na ČSFD nebo Fdb, zjistíme, že na prvním místě je jako nejoblíbenější film uvedený Forrest Gump. Tento film z roku 1994 s Tomem Hanksem v hlavní roli patří mezi nejoblíbenější a nejstahovanější filmy online a má obrovské množství fanoušků jak u nás, tak ve světě. Na druhém místě je pak Vykoupení z věznice Shawshank, což je mimochodem film, který je na ČSFD ale i na IMDb hodnocený jako nejlepší film na světě, který byl kdy natočen. I tento film byl shodou okolností natočen v roce 1994. Třetím nejoblíbenějším snímkem je kultovní film režiséra Quentina Tarantina s názvem Pulp Fiction: Historky z podsvětí a i on byl natočen roku 1994. Na dalších místech žebříčků nejoblíbenějších filmů pak najdeme snímky jako Matrix, Zelená míle, Pán prstenů nebo Temný rytíř. Z českých filmů je nejoblíbenějším snímkem komedie Pelíšky z roku 1999, ve které hraje celá řada známých herců a film je plný skvělých hlášek. Kompletní žebříčky nejoblíbenějších filmů a seriálů v České republice pak najdeme na stránkách filmových databází ČSFD nebo FDb. Podobný žebříček je i na stránce světové filmové databáze IMDB.

Filmy online na Facebooku

Několik stránek s odkazy na filmy online najdeme také na největší světové sociální síti – na Facebooku. Z těch českých má asi nejvíce fanoušků stránka Filmy a seriály online, na kterou se můžeme podívat pod odkazem https://www.facebook.com/pages/Filmy-a-seri%C3%A1ly-online/254114638036600. Jsou na ní pravidelně každý den zveřejňovány odkazy na zajímavé filmy, které je na internetu možné sledovat online. Ze slovenských facebookových stránek pak stojí za návštěvu stránka se stejným názvem, kterou najdeme na adrese https://www.facebook.com/FilmyASerialyOnline. Kromě těchto dvou jsou na Facebooku desítky dalších stránek s odkazy na filmy online a to jak v českém, tak v mnoha dalších jazycích.

Filmy online na Film1.cz

Pokud máme rádi nezávislé nebo amatérské filmy, které běžně nejsou na plátnech kin ani na televizních obrazovkách k vidění, mohly by nás zaujmout internetové stránky http://www.film1.cz/, na kterých je k dispozici velké množství takovýchto snímků. Všechny filmy na této stránce si můžeme pustit kdykoliv online nebo si je stáhnout do svého počítače. Aktuálně zde najdeme kolem 200 českých amatérských filmů, většinou spíše s kratší stopáží.

Filmy online přes internetové TV vysílání

Další možností, jak sledovat různé filmy online, je pomocí internetových stránek, které umožňují online sledování českých i zahraničních televizních stanic. Takovýchto stránek najdeme na internetu velké množství a můžeme díky nim zdarma sledovat až stovky stanic z celého světa, mezi kterými nechybí ani některé filmové kanály. Pokud jde o české programy, tak kromě stanic, které vysílají volně i na svých vlastních stránkách (jako např. ČT24, Óčko nebo Retro Music TV) můžeme na některých webech sledovat i další programy, které jinak běžně patří mezi placené. Jedním z nejlepších takových webů je http://www.zapni.tv/, který umožňuje zdarma sledovat desítky televizních kanálů nejen z České republiky, ale i z několika dalších zemí, jako je např. Slovensko, Německo, Velká Británie atd. Kromě běžných TV kanálů zde najdeme i specializované programy, na kterých běží díly pouze jednoho vybraného seriálu – je zde např. Červený trpaslík TV, Okresní přebor TV nebo Létající Čestmír TV. K přehrání těchto kanálů jsou třeba různé přehrávače, u některých je třeba mít nainstalovaný VLC Player, u jiných klasický Windows Media Player nebo Adobe Flash Player.  Další zajímavé stránky, které umožňují online sledování televizních kanálů najdeme na odkazech http://www.on-linetelevize.cz/, http://www.spustit.cz/, nebo http://tv.blbne.cz/. Kromě nich pak existuje spousta zahraničních webů, na kterých jsou až stovky různých programů z celého světa.


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!