Filmy online přes placené služby


V televizi můžeme filmy online sledovat nejen na jednotlivých televizních kanálech, ale v poslední době roste obliba předplacených služeb, ve kterých si sami můžeme vybrat konkrétní film, seriál nebo TV pořad a pustit si jej ihned bez jakéhokoliv čekání. Mezi tyto služby, kterým se říká video on demand (video na vyžádání) patří HBO OD, Topfun a Voyo. HBO OD je k dispozici předplatitelům filmových kanálů HBO a je dostupné u vybraných IPTV operátorů (např. Netbox, A1M atd.). Díky HBO On Demand tak diváci této televize mohou sledovat atraktivní filmy z nabídky HBO kdykoliv chtějí a nemusí čekat až se budou vysílat v televizi. Některé vybrané filmy a seriály pak mohou vidět ještě dříve než se objeví v televizním programu. Další atraktivní placenou službou s filmy je videopůjčovna Topfun. Její součástí je nejen velké množství filmů všech žánrů, ale také několik televizních kanálů, které je možné si prostřednictvím Topfun videopůjčovny předplatit. Možností, jak sledovat filmy na Topfun je hned několik – můžeme je sledovat na SMART televizorech, v tabletech a mobilech, v noteboocích a počítačích, prostřednictvím IPTV (např. Netbox atd.) nebo přes set-top-boxy Humax. Topfun nabízí také různé balíčky zaměřené na konkrétní typy filmů – akční filmy, dětské filmy, komedie atd. Bližší informace o videopůjčovně Topfun pak najdeme na webových stránkách http://cz.topfun.tv/. Posledním videoportálem, na kterém najdeme nejen filmy, ale i seriály a různé pořady, je Voyo. Voyo patří k TV Nova a tak jsou v jeho nabídce hlavně seriály vysílané na této televizi, ale je zde i obrovské množství českých i zahraničních filmů, televizní pořady, zpravodajství, dětské filmy a seriály a také samostatný filmový kanál Voyo Cinema. Voyo je možné sledovat nejen ve SMART televizorech, ale i na počítačích, v chytrých telefonech a tabletech a také na vybraných Blu-ray přehrávačích.

Filmy a jejich databáze na internetu

Pokud chceme jít na nějaký film do kina nebo se na něj dívat v televizi a nevíme, jestli to bude stát za to, pomohou nám různé filmové databáze na internetu, ve kterých najdeme nejen podrobné informace o každém filmu, ale také hodnocení a komentáře lidí, kteří tento film viděli. Díky tomu si pak uděláme lepší obrázek a budeme vědět, jestli má smysl na tento film chodit. Nejoblíbenější a největší českou filmovou databází je portál ČSFD. Ten najdeme na internetu na adrese http://www.csfd.cz/ a jeho součástí je databáze více než 300 000 filmů z celého světa. Kromě filmů je na ČSFD i velká databáze seriálů a televizních pořadů a také herců a režisérů. ČSFD je skvělou stránkou pro všechny milovníky filmů, kteří zde najdou podrobné a vyčerpávající informace o všech filmech. Součástí stránek jsou i televizní tipy, informace o filmových premiérách v kinech, seznam filmů, které vychází na DVD, videa, různé žebříčky atd. Kromě webových stránek má ČSFD také vlastní aplikaci pro chytré mobilní telefony. Vedle ČSFD u nás existuje ještě jedna velká filmová databáze – FDb. I zde najdeme obrovské množství informací o filmech z celého světa, jejich hodnocení, fotky, TV Tipy, programy kin, TV program a mnoho dalších zajímavostí. I FDb má svou aplikaci pro smartphony, která je ke stažení zdarma pro všechny operační systémy. Stejně jako na ČSFD i zde je možné se zaregistrovat a využívat tak těchto stránek na maximum. Pro ty, co umí dobře anglicky je určitě zajímavou alternativou největší světová databáze filmů, která má zkratku IMDb (International Movie Database). Kromě informací o filmech zde najdeme i spoustu videí, novinek, trailerů a mnoho dalšího.


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!