Filmové TV kanály v České republice


Na následujících řádcích si postupně představíme všechny televizní kanály, které vysílají v českém jazyce a jsou zaměřené na filmy. Začneme placenými programy, které se prodávají samostatně. Prvním filmovým kanálem, vysílajícím v Česku byla stanice HBO (Home Box Office). Tento televizní kanál, zaměřený především na novější filmy, patří ke jednomu z nejoblíbenějších a nejznámějších filmových programů na světě. U nás zahájilo HBO svoje vysílání 18. listopadu 1994 a od té doby si získalo mnoho spokojených diváků. Kromě Česka vysílá HBO také na území USA, jižní Ameriky a několika zemí v Evropě. Kromě prvního programu HBO mají čeští diváci možnost za stejnou cenu sledovat také druhý program HBO 2. Ten má stejnou programovou strukturu jako první program, ale v jednom okamžiku vysílají oba kanály vždy něco jiného a tak mají diváci vždy větší výběr. Zatím posledním, třetím programem HBO, který u nás vysílá je HBO Comedy. Jak už z názvu vyplývá, tato stanice je zaměřená na komediální filmy a seriály a i tento kanál je součástí jednoho balíčku spolu s HBO a HBO 2. Všechny tyto 3 kanály mohou diváci sledovat ve velké většině kabelových televizí, v IPTV a samozřejmě také na satelitu.

Další dva televizní kanály zaměřené na filmy, na které se podíváme, jsou také samostatně placené. Jedná se o stanice Cinemax a Cinemax 2. Cinemax je prémiový filmový kanál, který patří pod společnost HBO a vysílá filmy pro náročnějšího diváka. V jeho programu najdeme zajímavé filmy z celého světa, snímky z filmových festivalů a spoustu filmů, které nejsou tak známé, ale potěší filmové znalce. Kromě prvního kanálu je v ČR možné sledovat i Cinemax 2, který vysílá to samé co Cinemax, pouze však posunuté o 24 hodin. S oběma Cinemaxy se setkáme v nabídkách mnoha kabelových televizí, na satelitu nebo v IPTV. Stejně jako balíček HBO, tak i Cinemax je prémiovým programem, který je třeba si zvlášť zaplatit. Dalších pět filmových kanálů patří pod společnost SPI International a jedná se o stanice z rodiny Filmbox. Filmbox v současné době vysílá v Česku dokonce na pěti samostatných programech – Filmbox, Filmbox Plus, Filmbox Extra 1, Filmbox Family a Filmbox HD. Všechny tyto programy je možné sledovat jak na kabelové televizi, tak na IPTV nebo satelitu a setkáme se s nimi u všech větších poskytovatelů televize. Zatímco Filmbox bývá zařazen do základních nabídek spolu s ostatními programy, ostatní Filmboxy (Plus, Extra1, Family a HD) jsou většinou zařazeny do samostatného, zvlášť placeného balíčku. Filmboxy vysílají filmy všech žánrů a nabízejí kvalitní zábavu pro všechny generace.

Pro milovníky českých a československých filmů vysílají hned dva samostatné kanály – Kino CS a CS Film. Zatímco Kino CS se zaměřuje převážně na československé filmy ze 70. a 80. let, v programu CS Filmu najdeme i množství starších filmů pro pamětníky. CS Film navíc nevysílá na své programové pozici sám, ale od 6.30 do 12 hodin na něm vysílá dětský program CS Mini a od půlnoci pak hororový kanál Horor Film. Jak Kino CS, tak CS Film si můžeme naladit v kabelu, IPTV i na satelitu, ale např. v nabídce největší kabelové televize UPC Kino CS bohužel chybí. Na klasické americké filmy se orientuje televizní stanice MGM, která vysílá filmy různých žánrů. Na své si zde přijdou hlavně milovníci amerických westernů, kterých je v programu MGM opravdu hodně. I MGM najdeme v mnoha kabelových televizích a na satelitu. Dalším filmovým kanálem v češtině je Film+. I v jeho vysílání jsou atraktivní filmy všech žánrů – komedie, dramata, thrillery, muzikály, sci-fi atd. Naladit si jej můžeme u většiny kabelových televizí nebo přes satelit. Na filmy, ale hlavně seriály je zaměřená stanice Universal Channel. Ta v České republice nahradila filmový kanál Hallmark a nabízí zajímavé seriály a filmy pro celou rodinu. I Universal Channel si můžeme naladit v kabelovkách a na satelitu.

Výhradně na evropské filmy je zaměřený televizní kanál Film Europe. Tento program je samostatně placený, ale je výrazně levnější než třeba HBO a nabízí filmy z téměř 50 zemí Evropy. Vedle vybraných kabelových televizí si jej můžeme předplatit i na satelitu ve službě Skylink. Jediným bezplatným a volně šířeným filmovým kanálem je u nás Nova Cinema. Tento televizní kanál není třeba blíže představovat, protože vysílá v pozemních digitálním multiplexu 2, který má celoplošné pokrytí a tak jej mohou sledovat úplně všichni. Nova Cinema vysílá kromě filmů i seriály a magazíny ze světa filmu. Posledním filmovým kanálem, který si představíme je Horor Film. Jedná se o nejnovější filmový kanál v Česku, který začal vysílat v únoru 2013. Jak už vyplývá z jeho názvu, jedná se o televizní stanici, která je zaměřená výhradně na horory. Horor Film vysílá na stejné pozici jako CS Film hned po jeho skončení a vysílá denně od půlnoci až do rána.


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!