Filmy


Je spousta míst, kde můžeme sledovat filmy. Největší zážitek z filmů získáme bezesporu v kinech, kde můžeme filmy sledovat na velkém plátně a vychutnat si tak film na maximum. Filmy můžeme sledovat také v pohodlí domova na našich televizích. Na nich si můžeme pustit filmy buď v rámci televizního vysílání, nebo na DVD a nebo prostřednictvím placených on-line služeb, jako je např. Topfun nebo Voyo. Další možností, kde můžeme sledovat filmy, je na monitorech našich počítačů nebo notebooků. Filmy online si v nich můžeme pustit z DVD, nebo si je zdarma stáhnout z netu a nebo si je pustit online na některých stránkách, které to umožňují. Spoustu zajímavých filmů najdeme i na oblíbeném videoserveru YouTube. Filmy si ale můžeme pouštět i na cestách, a to jak na noteboocích, tak na tabletech a dokonce i na displejích mobilních telefonů. Další možností, jak si pouštět filmy třeba v autě, jsou malé přenosné DVD přehrávače. Celkem běžnou a čím dál častější službou u velkých autobusových dopravců je pak pouštění filmů v autobusech a to nejen na mezistátních, ale i na vnitrostátních linkách. Mezi takové dopravce patří např. Student Agency, která filmy nebo seriály pouští na všech svých pravidelných autobusových linkách.

Filmy na plátnech kin

Jednoznačně největším zážitkem je sledování filmů v kině. Především v moderních multiplexech, které jsou vybaveny kvalitním zvukem a pohodlnými sedačkami je sledování filmů zážitek, který nelze ničím nahradit. Filmy v kinech jsou sice relativně drahé (zvláště pak občerstvení v multikinech), ale pokud si chceme nový film maximálně užít na velkém plátně, určitě stojí za to se na něj do kina vypravit. V posledních letech jsou pak stále oblíbenější filmy ve 3D rozlišení. Tyto filmy jsou o něco málo dražší než klasické 2D filmy, ale nabízejí trojrozměrný prostorový obraz, který diváci sledují pomocí speciálních brýlí a díky tomu tak sledování filmu dostane úplně nový rozměr a je ještě zábavnější. Pokud se rozhodneme jít na filmy do kina, můžeme si, alespoň ve větších městech, vybrat mezi staršími klasickými kiny a moderními multiplexy, ve kterých je několik kinosálů. Mezi největší provozovatele multiplexů v České republice patří Cinestar a Cinema City. Nejvíce multikin je samozřejmě na území hlavního města Prahy, ale postupně se rozšiřují i do menších měst, jako je třeba Opava, kde bylo první multikino otevřeno v listopadu 2012. Historicky první multiplex na území České republiky byl otevřen 13. října 1999 v brněnském nákupním a zábavním centru Olympia a patřil společnosti Ster Century.

Filmy ke stažení na internetu

Pokud nechceme za filmy platit a stačí nám sledovat je doma na monitoru svého počítače nebo notebooku, můžeme si filmy jednoduše stáhnout z internetu. Webových stránek, na kterých jsou filmy ke stažení k dispozici je velké množství a tak na nich najdeme nepřeberné množství filmů všech žánrů z celého světa.

Filmy na televizních obrazovkách

Tradičním a jedním z nejčastějších způsobů, jak sledovat filmy, je dívat se na ně v televizi na některém z mnoha TV kanálů. Zatímco dříve čeští diváci moc velký výběr neměli, dnes, kdy už vysílá kolem stovky stanic v českém jazyce a jen filmových kanálů je kolem 15, může si každý vybrat zajímavý film v jakoukoliv denní i noční dobu. Prvním samostatným filmovým kanálem, který u nás začal vysílat bylo HBO a postupem času k němu začaly přibývat další a další stanice. Diváci si tak mohou vybrat nejen ze samostatně placených kanálů typu HBO nebo Cinemax, ale i z celé řady dalších programů v základních nabídkách kabelových nebo satelitních platforem. Kromě kanálů, které vysílají všechny typy filmů se začínají objevovat i programy zaměřené pouze na jeden žánr – patří mezi ně např. HBO Comedy, které vysílá komediální filmy a seriály nebo Horor Film, zaměřený čistě na horory. Nabídka je skutečně velmi bohatá a každý si tak může vybrat filmy podle svého gusta.


Reklama:

 Profesionální Digitalizace 8mm filmů, filmových pásů/kotoučů, VHS a kamerových pásků i audio kazet. Digitalizace fotek, diáků a negativů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!